„SK – program wsparcia podkarpackich pracodawców i pracowników w podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji w ramach PSF dla powiatów: miasto Krosno, krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, strzyżowskiego”
STAWIL Sp. z o.o. realizuje projekt o numerze FEPK.07.09-IP.01-0016/23 pod tytułem „SK – program wsparcia podkarpackich pracodawców i pracowników w podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji w ramach PSF dla powiatów: miasto Krosno, krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, strzyżowskiego” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian Działanie FEPK.07.09 Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadr.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.
- Wartość projektu: 16 581 114,00 zł w tym wartość wkładu UE wynosi 14 093 946,00 zł
- Beneficjent: STAWIL Sp. z o.o. z siedzibą przy al. Armii Krajowej 80, 35-307 Rzeszów
- Czas trwania: 01.03.2024 r. do 28.02.2027 r.
- Adres biura projektu: Krosno, ul. Tysiąclecia 3, 38-400 Krosno (pokój nr 19, 2 piętro)
Projekt pt. „SK – program wsparcia podkarpackich pracodawców i pracowników w podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji w ramach PSF dla powiatów: miasto Krosno, krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, strzyżowskiego” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Cel projektu
Celem Projektu jest podniesienie kwalifikacji/kompetencji z wykorzystaniem usług rozwojowych przez 1063 (426K, 637M) pracodawców, pracowników, pracowników organizacji pozarządowych, osoby pracujące, pracowników przedsiębiorstw, pracowników i os. współpracujących z organizacjami pozarządowymi (w tym wolontariuszy), w terminie do 31.12.2026 r. Pośrednim celem realizacji działań jest promowanie rozwiązań wzmacniających adaptacyjność pracodawców i pracowników oraz wspieranie lepszego wykorzystania umiejętności w miejscu pracy, co jest zgodne z celem szczegółowym 4(d) (EFS+) FEP 2021-2027. Rezultatem projektu jest osiągniecie kwalifikacji/ kompetencji przez 1063 osób (426K, 637M) z wskazanego subregionu.
Grupa docelowa projektu
Grupę docelową Projektu stanowi 1518 os. (608 kobiet, 910 mężczyzn) pracodawców, pracowników, pracowników organizacji pozarządowych, osób pracujących, pracowników przedsiębiorstw, pracowników i os. współpracujących z organizacjami pozarządowymi (w tym wolontariuszy) oraz 347 pracodawców i organizacji pozarządowych z terenu subregionu krośnieńskiego (mają wpisaną we właściwym rejestrze lub ewidencji siedzibę/oddział/miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie jednego z powiatów SK (woj. podkarpackie)).
Planowane formy wsparcia
Uczestnicy/czki w ramach Projektu będą mieli możliwość skorzystania z usług rozwojowych dostępnych na Bazie Usług Rozwojowych w formie:
- ogólne i specjalistyczne szkolenia/doradztwo
- szkolenia wymagające aktualizowania kompetencji i uwzględniających transformację ekologiczną i cyfrową.
W ramach projektu nie będą finansowane usługi rozwojowe, które mają charakter ciągły/okresowy/ są związane ze zwykłymi kosztami operacyjnymi pracodawcy, takimi jak rutynowe usługi doradztwa podatkowego, regularne usługi prawnicze lub reklama.
Pracodawca ma możliwość wyboru usług/usługi zgodnie z własnymi potrzebami rozwojowymi.
Możliwy poziom dofinansowania przypadający na przedsiębiorcę/ pracodawcę:
- 1) mikroprzedsiębiorstwa oraz pracodawca niebędący przedsiębiorcą: 70%
- 2) małe przedsiębiorstwa: 60%
- 3) średnie przedsiębiorstwa: 50%
Projekt przewiduje możliwość zwiększenia dofinansowania o 10% dla Wnioskodawców, którzy wybiorą dla uczestników projektu, usługi rozwojowe kończące się uzyskaniem lub potwierdzeniem kwalifikacji, o których mowa w art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, zarejestrowanych w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji oraz posiadających nadany kod kwalifikacji.
Maksymalne limity dofinansowania przypadające na przedsiębiorcę/ pracodawcę:
- 1) mikroprzedsiębiorstwo oraz pracodawca niebędący przedsiębiorcą: 40 000,00 PLN (słownie: czterdzieści tysięcy złotych);
- 2) małe przedsiębiorstwo: 75 000,00 PLN (słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych;
- 3) średnie przedsiębiorstwo: 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych).
Maksymalny limity dofinansowania przypadający na pracownika (niezależny od pracodawcy, obowiązuje również, gdy pracownik zmieni miejsce zatrudnienia, kwota limitu jest przyporządkowana do numeru PESEL): 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie